Business for Breakfast©
Späť na Blog

5 najväčších prekážok každého podnikateľa

Podnikatelia sa počas celej existencie svojej firmy stretávajú s obrovským množstvom vecí, ktoré musia nejakým spôsobom prekonať. Niektoré vieme vyriešiť jednoducho, iné dokážu položiť naše podnikanie na lopatky. Aké problémy musí riešiť väčšina podnikateľov?


Kapitál na začiatok

Dostatočný obnos potrebných financií je alfou a omegou každého rozbiehajúceho sa podnikania. Ak ste programátor, ktorý si založil živnosť, pravdepodobne vám bude stačiť jeden notebook a vaša spálňa. Ak však zakladáte nejakú obchodnú prevádzku alebo kanceláriu, potrebujete zaplatiť oveľa viac vecí.

Chýbajúce know-how

Podnikatelia často nemajú potrebné know-how pre bezproblémové vykonávanie svojej činnosti aj riadenie vlastného biznisu. Neustále sa učia novinkám v oblasti ponúkaných služieb, no potrebujú prísť aj na to, ako funguje prosperujúca firma a čomu sa vyvarovať pre navýšenie ziskov.

Nedostatok času

S predchádzajúcim bodom sa spája aj ďalší problém, a to je nedostatok času. Buď sa venujete klientom alebo sa venujete starostlivosti o spoločnosť. Nikdy sa to nedá naraz. Ak aj áno, nepodarí sa vám venovať obom činnostiam dostatočnú energiu. Tá vám bude po 16 hodinách práce každý deň chýbať viac a viac.

Slabá reklama

Venovať čas a peniaze do reklamy je v dnešnom svete v podstate nevyhnutné. V opačnom prípade by o vás ľudia nikdy nevedeli a konkurencia by vás úplne pohltila. Či už sa rozhodnete pre online, print, TV alebo rádio, určte reklame venujte dostatočnú pozornosť.

Nedostatok kontaktov

Posledným a často likvidačným problémom je pre mnohých podnikateľov nedostatok kontaktov. Nemáte dodávateľov, nemáte zamestnancov, nemáte klientov a tým pádom nemáte ani biznis. Na tento problém však poznáme riešenie – networking na BforB. Chcete vedieť viac? Neváhajte nás kontaktovať!