Business for Breakfast©
Späť na Blog

BforB – prečo sa nemusíte báť networkingu?

Raňajky pre podnikateľov je koncept, ktorý sa na Slovensku neustále rozširuje. Veľa podnikateľov už o ňom počulo (pravdepodobne aj vy, keď ste sa dostali na náš blog), no nevedia, čo od toho čakať a v hlave si konštruujú rôzne scenáre, ako by im takéto stretnutie mohlo priniesť viac problémov ako úžitku. Pozrite sa spoločne s nami, ktoré „strachy“ sú úplne neopodstatnené.


Nulová konkurencia

Na raňajkách BforB platí pravidlo, že v každom klube musí byť úplná exkluzivita podnikateľských odvetví. To znamená, že v jednom klube nebudú dve realitné kancelárie, ale ani dve účtovnícke firmy. Už pri výbere klubu tak zistíte, či sa doň môžete prihlásiť. Nikdy sa nestane, že by si dva rôzne podnikateľské subjekty v klube navzájom konkurovali a kradli nápady alebo klientov.

Uvoľnená atmosféra

Stretnutia klubov pri raňajkách sú veľmi neformálne. Nemusíte na seba hádzať najlepšie sako, nemusíte sa tváriť ako dôležitý človek a nemusíte čakať žiadnu oficiálnu a strojenú atmosféru. Čakajú vás len príjemné neformálne raňajky, na ktorých však okrem uvoľnenej diskusie prebehne aj oficiálny moderovaný program.

Ľudia sú milí

Členovia jednotlivých podnikateľských klubov sú ako také partie dobrých priateľov. Stretávajú sa dobrovoľne a navzájom sa už dobre poznajú, vďaka čomu medzi nimi panujú skutočne priateľské vzťahy. Ak na túto vlnu naskočíte aj vy, okamžite vás prijmú medzi seba a budete premýšľať o aktívnom členstve.

Nemáte čo stratiť

Na raňajky neprinesiete nič a odnesiete si veľa. Takto jednoducho by sme vedeli opísať množstvo informácií, nápadov a nových kontaktov, ku ktorým sa na raňajkách dostanete. Za dve hodinky svojho času získate obrovské možnosti na budúci rozvoj podnikania a spoluprácu s ostatnými členmi klubu.

Je to nezáväzné

Ak sa po prvej návšteve raňajok rozhodnete, že sa nechcete zúčastňovať ďalších stretnutí, je to v poriadku. Veríme však, že vás tento koncept osloví a že sa budete tešiť na ďalšie pohodové raňajky.