Business for Breakfast©
Späť na Blog

Chýbajúce regióny: Kde hľadáme partnerov pre BforB ?

Na Slovensku sa neustále zvyšuje počet podnikateľských klubov BforB. Stále však existujú regióny, v ktorých hľadáme aktívnych podnikateľov schopných klub založiť a viesť. Myslíte si, že na to máte? Prezrite si zoznam regiónov, kde by sa nové kluby určite nestratili.


Orava a Kysuce

Najbližší klub, ktorý by mohol byť zaujímavý pre firmy z týchto dvoch lokalít, sa nachádza v Žiline. Obe lokality sú zaujímavé z hľadiska cestovného ruchu, a to zimného, ale aj letného. Množstvo ľudí v týchto regiónoch podniká a žije práve vďaka službám, ktoré sa spájajú s cestovným ruchom. Podnikáte na Orave alebo Kysuciach? A nemyslíte, že je ten správny čas spojiť sa s podnikateľmi z vášho okolia?

Gemer a Spiš

Tieto lokality sú často hanlivo označované ako hladové doliny Slovenska. Je pravda, že o ne nejavia takmer žiadny záujem zahraniční investori a nezamestnanosť tak dosahuje najvyššie čísla v rámci Slovenska. Napriek tomu tu funguje množstvo ambicióznych a šikovných podnikateľov a živnostníkov, ktorým by sa v prípade vzájomnej spolupráce podnikalo oveľa jednoduchšie.

Prešov a celý Šariš

Tretie najväčšie mesto Slovenska a celý priliehajúci región stále nemá svoj podnikateľský klub, v ktorom by si mohli lokálne firmy vymieňať skúsenosti a kontakty. Týmto apelujeme na podnikateľov v Prešove a okolí, aby zvážili možnosť založenia vlastného klubu. Ak vás táto možnosť zaujala, neváhajte nás kontaktovať.

Zemplín

Podobný prípad ako Gemer a Spiš. Regióny hraničiace s ukrajinskou hranicou nie sú práve lákavé pre investorov a podnikateľov, no aj tu žijú ľudia, ktorí potrebujú neustále rásť, a práve vlastné podnikanie je často jediným spôsobom, ako si zabezpečiť príjem (ak teda nechcete za prácou cestovať). Združovanie podnikateľov v podnikateľských kluboch môže výrazne dopomôcť k rozvoju regiónov.

Oslovte existujúce kluby

Ak sa nachádzate v miestach, kde už podnikateľské kluby BforB máme, môžete sa pridať k už existujúcemu zoskupeniu podnikateľov vo vašom okolí. Prezrite si celý zoznam našich klubov a neváhajte nás kontaktovať! Samozrejme, stále hľadáme nových partnerov aj v mestách ako Košice, Nitra alebo Bratislava, kde už kluby existujú, no z dôvodu exkluzivity odvetví nemôžu prijať ďalších členov. https://bforb.sk/klub