Business for Breakfast©
Späť na Blog

Inšpirujte sa rannými rituálmi úspešných ľudí

Každý z nás niekedy cíti syndróm vyhorenia, každý potrebuje občas motiváciu, všetci sme zraniteľní a niekedy nám môže dôjsť energia. V dobe internetu však môžeme okamžite vziať do rúk náš smartphone a vyhľadať si motivačné príbehy, inšpirovať sa životmi úspešných ľudí a znovu tak zapáliť fakľu odhodlania, ktorá v našom vnútri stále pomaly tlie. Dnes sa pozrime na to, aké ranné rituály vám môžu pomôcť začať deň a rozbehnúť sa smerom k úspechu.


Ranná meditácia

Ak večer zaspávate s hlavou ponorenou v e-mailovej schránke, pravdepodobne sa ráno budíte nevyspatí a o práci alebo podnikaní sa vám ešte aj sníva. Ak začnete váš deň krátkou meditáciou určenou na vyčistenie vašej hlavy, počas dňa budete oveľa sústredenejší. Každý má iný spôsob na vyprázdnenie svojej mysle, a preto necháme výber meditačných techník na vás. Niekomu pomôže relax, inému dýchacie cvičenia, ďalšiemu vedomé zbavovanie sa prichádzajúcich myšlienok.

Cvičenie a otužovanie

Pravidelné cvičenie a otužovanie nie je zdravé len pre naše telo a srdce, pozitívne vplýva aj na našu náladu a pracovné nasadenie. Začnite deň zopár drepmi, krátkym strečingom, ranným behom alebo pár minútami yogy. Následne skočte pod studenú sprchu a uvidíte, že nepotrebujete ani doteraz nevyhnutný hrnček kávy.

Plánovanie, plánovanie, plánovanie

Kým ešte ležíte vo vyhriatej posteli, vytiahnite z nočného stolíka papier a ceruzku a naplánujte si aktivity na celý deň. Nevadí, že ich máte v diári aj v online kalendári. Urobte si odrážky a plánujte len toľko vecí, koľko si naozaj trúfate stihnúť.

Intenzívna práca

Niektorí ľudia sú najefektívnejší hneď po zobudení, ak je to aj váš prípad, otvorte notebook a pokúste sa okamžite dokončiť úlohu, ktorá vám už niekoľko týždňov berie pokojný spánok. Ráno má človek stále v zásobe dostatok mentálnych bodov, ktoré môže využiť na tie najnáročnejšie úlohy.

Výdatné raňajky v dobrej spoločnosti

Na záver máme pre vás ten najlepší tip: Pridajte sa do niektorého z našich podnikateľských klubov a začnite deň v spoločnosti ľudí, ktorí vás môžu inšpirovať a dať vám vhodné odporúčania pre váš biznis. Celý zoznam našich klubov nájdete priamo na webe.

Tešíme sa na vás! https://bforb.sk/klub