Business for Breakfast©
Späť na Blog

Kde nájdete členov pre založenie podnikateľského klubu vo vašom meste?

Rozhodli ste sa založiť podnikateľský klub BforB vo vašom meste, no neviete, či preň nájdete dostatočný počet členov? Ukážeme vám, že to vôbec nie je také hrozné. V každom meste sú stovky až tisícky podnikateľov, ktorí môžu byť vašimi potenciálnymi partnermi. Pripravení? Tu nájdete nových spoločníkov pre vaše podnikanie.


Vaše známosti

Chcete posunúť spoluprácu s inými podnikateľmi vo vašom meste na novú úroveň? Oslovte tých, s ktorými ste v minulosti spolupracovali, alebo jednotlivých podnikateľov z radov vašej rodiny a známych. Aj dve na pohľad totálne odlišné firmy dokážu nájsť spoločnú reč pri odporúčaniach na nových klientov alebo vzájomnom outsourcingu niektorých aktivít.

Business centrum alebo kancelárie

Sídlite vo veľkom priemyselnom parku, coworkingovom centre alebo inom prostredí, kde je viac firiem? Neváhajte zaklopať a osloviť vašich budúcich partnerov ako prvý. Ak budete len čakať, nikdy nového obchodného partnera nenájdete. Iniciatívou zároveň inšpirujete ľudí okolo seba k tomu, aby sami hľadali spôsoby, ako s vami spolupracovať.

Iné networkingové akcie

Kto hľadá, nájde. V každom meste sa konajú výstavy a rôzne iné konferencie zamerané pre stretávanie podnikateľov. Že akcia nie je srdcom networkingová? Vám nič nemôže zabrániť ísť na veľtrh firiem alebo zamestnávateľov a osloviť ich osobne z úplne iného dôvodu. My v BforB pravidelne organizujeme takzvaný "Večerný networking v meste", kde sa stretávajú členovia našich klubov, ale aj rôzni noví záujemcovia o networking.

Zoznam firiem

Pohrabte sa v zlatých stránkach, na webe vašej obce alebo iných miestach, kde nájdete zoznamy podnikateľov vo vašom regióne. Ak pošlete aspoň 100 e-mailov, určite sa vám 50 vráti a z toho minimálne 10 bude s pozitívnym ohlasom na váš nápad spolupracovať.

Musíte im predstaviť svoj koncept

Ak chcete budúcich networkingových partnerov zaujať, musíte im predstaviť svoju víziu spolupráce. Dobrým štartom je napríklad členstvo v niektorom z klubov BforB. Chcete založiť vlastný klub? Neváhajte sa na nás kedykoľvek obrátiť.