Business for Breakfast©
Späť na Blog

Kde všade sa môže podnikateľ zadarmo zviditeľniť?

Za žiadne peniaze veľa muziky. Aj tak by sa dali nazvať tipy, ktoré sme pre vás pripravili v nasledujúcom článku. Inšpirujte sa nasledujúcimi možnosťami, ktoré vám pomôžu zviditeľniť vašu firmu a získať tak nové kontakty bez toho, aby ste do nich museli investovať viac než váš čas.


Facebook

Píšte statusy, oslovujte firmy, reagujte v skupinách a diskusiách. Prezentácia firmy na Facebooku je jednoduchá aj bez použitia platenej reklamy. Je dosť možné, že vás občas niekto nahlási alebo zablokuje za spam, no dozvie sa o vás skutočne veľká masa ľudí. Aj samotná platená reklama nie je práve nákladná a už za 50 € mesačne dokáže s vašou firmou urobiť divy.

LinkedIn

Prezentácia vašej firmy alebo osoby je bez poplatku možná aj na sieti LinkedIn. Často stačí, ak si len vytvoríte profil a iní členovia vás budú sami oslovovať. Na LinkedIne operuje veľké množstvo HR manažérov a iných „hľadačov talentov“, ktorí oslovujú potenciálnych zaujímavých podnikateľov, v ktorých vidia možnosti prípadnej spolupráce.

Instagram

Instagram vraj čoskoro prevalcuje Facebook aj ostatné sociálne siete a už vôbec nie je pravda, že by bol doménou len pre mladých. Okrem štýlových výrobcov zábavných tričiek a moderných kaviarní sa na ňom prezentuje aj celá škála firiem z každého možného sektora. Ak nechcete zaspať na vavrínoch, rozhodne by ste si mali na Instagrame založiť pracovný profil.

Partneri

Reklama za reklamu, follow for follow, click for click a iné podobné praktiky sociálnych influencerov sú vám určite dobre známe. Tieto spôsoby získavania nových fanúšikov však nefungujú len na sociálnych sieťach. Je jasné, že firma vášho kamaráta môže zdieľaním odporučiť vašu firmu a naopak, čím si vzájomne pomôžete aj na internete. Oveľa cennejšie sú však osobné odporúčania. Koľkokrát sa vám už stalo, že chcel od vás potenciálny zákazník službu, ktorú nevykonávate? A koľkokrát ste mu odpovedali štýlom: „My toto nerobíme, ale odporučím vám skvelú firmu.“?

Podnikateľské raňajky

Ako čerešničku na torte sme si pre vás nechali podnikateľské raňajky, ktoré môžete absolvovať v niektorom z našich podnikateľských klubov! Prvá návšteva je zadarmo a už ako hosť sa presvedčíte, že tento spôsob networkingu môže vášmu podnikaniu len a len pomôcť! Stačí vyplniť formulár, tešíme sa na vás! https://bforb.sk/chcem-prist-na-ranajky