Business for Breakfast©
Späť na Blog

Možnosti networkingu pre podnikateľov v roku 2019

Pre podnikateľov je často najväčším problémom získať nové kontakty pre rozvoj svojej spoločnosti. Či už hľadáte nových klientov, dodávateľov alebo obchodných partnerov, skôr či neskôr sa dostanete do situácie, že vám budú kontakty chýbať. Kde ich však môžete opäť objaviť?


LinkedIn

Táto sociálna sieť je primárne vnímaná ako miesto, kde sa môžu zamestnávatelia stretnúť s potenciálnymi zamestnancami. Ponúka vám však oveľa viac a keď sa z nej naučíte vytiahnuť maximum, objavíte obrovské množstvo budúcich klientov, partnerov alebo marketérov a účtovníkov pre vašu značku.

Konferencie

Ak máte možnosť navštíviť nejakú podnikateľskú konferenciu, startupové centrum či len networkingovú skupinu, vždy túto možnosť využite. Takmer s istotou tam spoznáte ďalších podnikateľov, ktorí možno hľadajú práve vás.

Výstavy

Vo veľkých výstavných komplexoch v Bratislave, Nitre, Trenčíne aj Košiciach sa často uskutočňujú rôzne medzinárodné výstavy zamerané na spájanie podnikateľov a predstavovanie nových nápadov. Za doslova pár eur máte možnosť nielen spoznať nových ľudí, ale aj sa inšpirovať inými príbehmi.

Odporúčania

Veľmi dôvernou možnosťou získania nových kontaktov je odporúčanie vašich známych, bývalých alebo súčasných spokojných klientov, ale aj obchodných partnerov. Keď vám človek, s ktorým roky spolupracujete odporučí nového účtovníka a zaručí sa za neho, pravdepodobne jeho ponuku neodmietnete.

BforB

Posledným bodom nášho zoznamu je inovatívny spôsob networkingu s názvom BforB (Business for Breakfast), ktorý si v posledných rokoch našiel cestu aj na Slovensko. V podnikateľských kluboch po celom Slovensku sa pravidelne stretávajú podnikatelia, majitelia firiem pri príjemných raňajkách, aby prediskutovali spoločné projekty, problémy, aby si navzájom poradili a odporučili riešenia. V priateľskom prostredí s exkluzivitou odvetvia tak môžu naplno riešiť svoje problémy s pomocou iných, skúsených podnikateľov. Zaujalo Vás to? Presvedčte sa sami!