Business for Breakfast©
Späť na Blog

NETWORKINGOVÉ TIPY

Aby bol networking úspešný, vyžaduje si trochu času a odhodlania. Ak sa zúčastňujete stretnutia Business Networking Clubu prvýkrát, tu je niekoľko dôležitých tipov, ktoré by ste mali zvážiť:


1. Stanovte si svoje ciele
V prvom rade by ste mali pochopiť, čo chcete z vašej aktivity v Business Networkingu získať. Ide o vybudovanie silnejšej siete dodávateľov; alebo získať predstavenie na potenciálnych nových zákazníkov; alebo len na zlepšenie svojej sebadôvery a zručností. Keď to budete vedieť, môžete si stanoviť nejaké pozitívne a realistické ciele.

2. Ujasnite si svoje dokonalé odporúčanie
Urobte si domácu úlohu, pochopte svoj cieľový trh a majte jasno v tom, kto by bol váš dokonalý zákazník.

Buďte špecifický. Skupine ujasnite, do akého odvetvia, veľkosti spoločnosti, lokality a akému ideálneho kontaktu v rámci danej spoločnosti hľadáte predstavenie.

3. Pripravte si a nacvičte krátky úvod
Počas stretnutia budete mať možnosť predviesť svoju firmu prostredníctvom 60-sekundového predstavenia vás a vašej firmy. Vždy je dobré si to pred stretnutím napísať a nacvičiť si to povedať.

Vyjadrite sa jasne, stručne a k veci o tom, čo robíte. Vždy zdôraznite, v čom ste iný, a nezabudnite požiadať o konkrétne odporúčania.

4. Dohodnite si stretnutia 1-na-1
Zorganizujte samostatné stretnutia s členmi klubu na neformálnejšiu diskusiu o tom, ako si môžete navzájom pomôcť v podnikaní. Tí, ktorí si nájdu čas na vedenie osobných stretnutí, vytvárajú pevnejšie vzťahy, čo vedie k oveľa vyššej úrovni kvalitných obchodných odporúčaní.

5. Zamerajte sa na budovanie vzťahov
Spoznajte sa a budujte si dôveru s ostatnými kolegami v klube. Úspešná aktivita v Business Networkingu je postavená na našej filozofii „Poznať, Porozumieť, Dôverovať“. Urobte to správne a vybudujete vynikajúce vzťahy, ktoré budú slúžiť ako hodnotný zdroj nových obchodných príležitostí pre vašu spoločnosť.