Business for Breakfast©
Späť na Blog

Obľúbené spôsoby networkingu vo svete

Viete, ktoré spôsoby získavania nových kontaktov pre vaše podnikanie sú vo svete a na Slovensku najobľúbenejšie? Prichystali sme pre vás tento krátky zoznam, z ktorého si môžete ľahko vybrať a rovno aj vyskúšať novú formu reprezentácie vašej spoločnosti na trhu.


Kluby pre podnikateľov

Na Slovensku existuje niekoľko podnikateľských klubov Business for Breakfast®, na ktorých sa podnikatelia pravidelne stretávajú pri chutných raňajkách, aby prediskutovali všetky dôležité novinky a obchodné príležitosti. Ak máte záujem aj vy o podobný spôsob osobného networkingu, neváhajte a navštívte niektorý z našich klubov vo vašom okolí.

Výstavy a konferencie

Zaujímavé konferencie pre podnikateľov sa konajú takmer všade a vždy dávajú príležitosť mnohým okruhom ľudí. Môžete na nich spoznať nových a začínajúcich podnikateľov, ale aj veľké firmy, ktoré hľadajú nových odberateľov či dodávateľov. Aj keď pracujete v IT, nebojte sa navštíviť výstavu pre poľnohospodárov. Nikdy neviete, kde nájdete nového klienta.

Sociálne siete

Najznámejšou sociálnou sieťou pre podnikateľov a hľadanie nových kontaktov je LinkedIn. Najviac ho využívajú HR manažéri pri hľadaní nových zamestnancov a po nich nasledujú malí podnikatelia, ktorí hľadajú nových klientov. Či už využijete LinkedIn, Facebook alebo Profesiu, vždy máte šancu získať nové zaujímavé kontakty.

CoWorking

Zaskočte si do CoWorkingového centra vo vašom meste a cez obednú prestávku nadhoďte pár tém ďalším ľuďom, ktorí sedia okolo vás. V takomto prostredí najčastejšie vznikajú nové inšpiratívne príbehy o spolupráci podnikateľov, ktorí spoločne vytvoria úspešný projekt. V CoWorkingu často spoznáte aj ľudí z rovnakej brandže, ktorí sa môžu stať vašimi potenciálnymi zamestnancami alebo naopak zamestnávateľmi.

StartUp

Odprezentujte svoj StartUp na stránkach, ktoré sú na to určené a možno vás kontaktuje investor, ktorý bude mať záujem o rozvoj vášho nápadu. Ak máte naopak kapitál, ktorý chcete rozumne investovať, navštívte StartUpové centrum alebo konferenciu pre začínajúcich podnikateľov pre inšpiráciu.