Business for Breakfast©
Späť na Blog

Raňajky: Skutočne ide o najdôležitejšie jedlo dňa?

Raňajky a všeobecne konzumácia jedla pred obedom je už skoro rovnako citlivou témou, ako politika, náboženstvo a vegánstvo. Ako sa na raňajky pozeráme my v BforB a ktorú ich zložku považujeme za najdôležitejšiu?


Ako funguje mozog

Každý človek sa zobúdza hladný. Minimálne váš mozog cíti nedostatok glukózy, a vyžaduje ju od vás pocitom hladu v bruchu. Vedeli ste, že po pár hodinách tento pocit zmizne a mozog začne čerpať energiu z vašich vlastných zásob? Ak chcete napríklad schudnúť, vydržte až do obeda a výsledky by sa mali dostaviť do pár týždňov. Ak si však bez raňajok neviete predstaviť život, nič nimi nepokazíte a získate novú energiu na celý deň.

Aké veci na raňajky vynechať?

Na raňajky by ste mali vynechať jedlá, ktoré vám spôsobia takzvanú „šnicelkómu“. Tento výraz je veľmi obľúbený u ľudí z administratívy, ktorí po výdatnom obede stratia konverzáciu a aj kancelárska stolička zrazu pôsobí ako tá najkomfortnejšia posteľ. Plný žalúdok vypne vašu koncentráciu, preto si vyberajte radšej ľahšie jedlá.

Ideálny čas na raňajky?

Toto je veľmi individuálny bod, na ktorom sa pravdepodobne zhodne len veľmi málo ľudí. Všetko závisí od vašich osobných preferencií. Niekto vydrží aj 2-3 hodiny po zobudení, iný má už na nočnom stolíku prichystaný malý snack, bez ktorého by z postele jednoducho nevstal.

Raňajky s BforB

Ste zvyknutí raňajkovať sami? Alebo máte radšej spoločnosť? V kluboch BforB po celom Slovensku raňajkujeme spoločne a preberáme pri tom dôležité témy súvisiace s našim podnikaním. Ak vám pri raňajkách chýba príjemná spoločnosť, v klube BforB o ňu nebudete mať núdzu.

Čo dostanete?

Na raňajkách v našich kluboch je predsa len niečo špeciálne. Aj v prípade, že si na raňajky doprajete len pohár vody alebo kávu, dostanete obrovskú porciu informácií výživných pre váš biznis. Ste pripravení? Tešíme sa na vašu návštevu! https://bforb.sk/klub