Business for Breakfast©
Späť na Blog

S akými problémami sa musí vysporiadať firma bez kontaktov ?

Spýtajte sa konateľov malých a stredných firiem, čo im zaberie denne najviac času. U väčšiny z nich (ktorí majú aktívny záujem o svoju firmu) to bude pravdepodobne "troubleshooting", alebo po našom – riešenie problémov. Ktoré problémy môžu byť hlavne pre začínajúce firmy naozaj komplikované?


1. Problémy s neplatičmi

Nestíhajú vám odberatelia platiť faktúry, aj keď ich na to vyzvete niekoľkými mailovými správami? Na základe chýbajúcich úhrad si nemôžete vy dovoliť objednávať tovar alebo platiť zamestnancov? Ak nemáte peniaze na právnika, pravdepodobne sa nikam nepohnete.

Riešenie: Partnerská právnická firma (alebo akákoľvek firma s dlhoročnými skúsenosťami), vám môže pomôcť s technikami na úspešné vymáhanie nezaplatených faktúr a dodržiavaním dátumov splatnosti.

2. Neustále znižovanie cien

Ste na trhu pomerne krátky čas a konkurencia vám spôsobuje veľké problémy? Jedinou vašou zbraňou je znižovanie cien, ktoré sa vám však pri malom obrate nedarí tak, ako by ste si to predstavovali? Aj na tento problém je riešenie.

Riešenie: Nebojujte o klientov s konkurenciou, s ktorou sa nemôžete rovnať. Nájdite si jedného klienta, ktorý sa stane vašim pravidelným odberateľom a ktorý neprepočítava každý cent. Oslovte ho spoľahlivosťou, nie najnižšou cenou.

3. Technické problémy

Máte problém so software-om, na ktorom bežia všetky vaše interné databázy? Servisná firma, ktorú pravidelne kontaktujete pre support, od vás pýta nehorázne peniaze a nie je spoľahlivá? Rovnaký problém sa môže vyskytnúť všade – od problémov s routerom až po pokazený vysokozdvižný vozík.

Riešenie: Partnerské firmy si často navzájom poskytujú servis ako barter. Vy nám poradíte s marketingom, my vám s vymáhaním nedoplatkov. Vy nám budete servisovať počítače, my vám vysokozdvižné vozíky. Jednoduché, funkčné, efektívne.

Kde môžete stretnúť partnerskú firmu snov? Ideálne na mieste, kde sa pravidelne stretávajú podnikatelia. Jedným z takýchto miest je aj každý klub BforB na Slovensku. Stále hľadáme nových členov, stačí sa len prihlásiť. Čakáme na vašu správu! https://bforb.sk/kontakt