Business for Breakfast©
Späť na Blog

Škola NETWORKINGU - Prvýkrát v podnikateľskom klube

Žijeme v dobe, kedy osobný kontakt opäť porazil komunikáciu formou médií a internetu. Čaro osobného kontaktu si môžete prísť zažiť do našich klubov.


Dnešná téma nám priblíži, ako sa správať, ako sa zbaviť strachu a ako čo najviac vyťažiť z podnikateľských raňajok. Ako urobiť prvý krok? Jednoducho, postaviť sa a prísť.

Tie najlepšie riešenia sú zväčša tie najjednoduchšie urobené z radosti, motivácie a dobrého pocitu.

O to, aby v našom klube bolo vždy dosť hostí a členov sa starajú existujúci členovia, ktorí si pozývajú svojich vlastných hostí. Na raňajky sa však môžete prihlásiť sami cez náš formulár.

Čo Vás presne čaká?

Klub je organizovaný s presným načasovaním, s priestorom na vzdelávanie aj networking. Mnohí sa obávajú, že budú musieť dlhý čas komunikovať s cudzími ľuďmi. Nie je to tak. Klub vedie moderátor, ktorý vás sprevádza počas celých raňajok. Začína sa predstavením klubu a konceptu Business for Breakfast. Pokračuje sa predstavením v 60-tich sekundách, kedy sa predstavia členovia a hostia, a napokon nasleduje 10 minútová prezentácia, ktorá je výsadou členov klubu. V tejto časti môžete dokonale predstaviť svoju firmu a zaujať tak mnohých prítomných podnikateľov. Na záver sa odovzdávajú referenčné lístky, oboznamuje sa o nových plánovaných akciách a hovorí sa o dosiahnutých výsledkoch. A tie spoločne aj dosahujeme :)

Na čo sa pripraviť ?

Pripravte si hlavne dobrú náladu. Ak ju aj nemáte, u nás sa to zmení. Naše kluby sa nesú v znamení radosti a uvoľnenej atmosféry. Prineste si svoje vizitky, letáky, katalógy, čokoľvek, čo môžete predstaviť a čo vás reprezentuje. Ak nie ste rodený rečník, pripravte si svoje predstavenie v 60-tich sekundách.

Malý návod: moje meno, čomu sa venujem, čím sa odlišujem od ostaných, čo hľadám a na záver motto svojej firmy alebo podnikania.

Nech sa páči, pozrite si príklad predstavenia v 60-tich sekundách.

Ako využiť na 100 % účasť na podnikateľských raňajkách ?

Počúvať a byť aktívny :) Veríme, že našim klubom sa darí hlavne vďaka tomu, že si vzájomne pomáhame. Našim prvotným motívom k stretávaniu sa nie je len obchod, ale sú to hlavne medziľudské vzťahy. Pomáhame si, a aj keď prídete prvýkrát povedzte, čo práve teraz hľadáte a počúvajte druhých, čo potrebujú alebo hľadajú oni. Po skončení raňajok budete mať v rukách vizitky. Čo s nimi ale ďalej? Buďte aktívni a o pár dní buďte vy tými, ktorí zavolajú a dohodnú si stretnutie. Využite kontakt, kým je ešte horúci. Kým si vás z raňajok pamätajú.

Prísť, predstaviť sa, zoznámiť sa a pokračovať v budovaní vzťahov. Lebo len dobrý vzťah je zárukou dobrého obchodu.

Prečo robiť networking