Business for Breakfast©
Späť na Blog

Úspešné podnikanie závisí od týchto vecí. Máte ich vo vrecku?

Ako sa stať skutočne dobrým podnikateľom? Túto otázku si kladie človek, ktorý ešte len rozmýšľa nad založením živnosti, ale aj konateľ firmy, ktorá má za sebou dvadsaťročnú históriu. My sme si pre vás pripravili zopár tipov a nápadov, ktoré vám pomôžu vyšpecifikovať váš biznis, odlíšiť sa od konkurencie a napredovať míľovými krokmi vpred.


Dobrý nápad a identita

Základom každého dobrého podnikania je dobrý nápad. Chcete vyrábať dekorácie z použitých slamiek? Alebo otvoriť reštauráciu, v ktorej sa bude podávať len hmyz? Fantázii sa medze nekladú! Je však rovnako dôležité, aby ste si na začiatok vytvorili skutočnú firemnú identitu, ktorá sa ľahko pamätá a s ktorou sa budete prezentovať počas celej svojej existencie.

Klientela

Máte vo svojom okolí potenciálnu klientelu? V Bratislave by sa ďalšia motokárová trať ešte uživila, no niekde pri ukrajinskej hranici už pravdepodobne nie. Ani ten najlepší nápad nemôže byť úspešný, ak nie je správne lokalizovaný a nemá potenciál prilákať klientelu.

Kontakty

Na začiatku vášho podnikania budete potrebovať množstvo kontaktov. Nielen kvôli potenciálnym klientom a zákazníkom, ale aj kvôli dodávateľom, účtovníkom, nájomným priestorom pre vašu prevádzku a podobne. Založte si prehľadný dokument, do ktorého budete vpisovať všetky kontakty, ktoré ste nazbierali a ktoré môžete teraz ale aj v budúcnosti kedykoľvek osloviť.

Kapitál

Finančné zabezpečenie je pri zakladaní podnikania nevyhnutné. Či už máte vlastné úspory alebo si vybavíte podnikateľskú pôžičku, až na pár výnimiek sa počiatočným investíciám nevyhnete. Práve v kluboch BforB vám členovia môžu poradiť, akým chybám sa pri práci s finančnými prostriedkami vyvarovať a kde sa dá ušetriť.

Pridajte sa k nám

Všetky vyššie spomenuté veci viete nájsť na jednom mieste. V podnikateľskom klube BforB! Neváhajte a kontaktujte kluby vo vašom okolí! Príďte sa nezáväzne pozrieť na prvé raňajky a staňte sa členom silnej komunity, ktorá spolupracuje na podnikateľskom úspechu všetkých svojich členov. https://bforb.sk/klub