Business for Breakfast©
Späť na Blog

Zakladáte podnikateľský klub? Na tieto povinnosti sa pripravte

Každý líder podnikateľského klubu má v poznámkovom bloku množstvo úloh, ktoré súvisia s očakávanými výsledkami rokovaní vo vlastnom raňajkovom kolektíve. Premýšľate nad vedením vlastného podnikateľského klubu? Máme pre vás niekoľko odporúčaní, ktoré sa vám určite budú hodiť.


Vlastná iniciatíva

Tú využijete napríklad pri oslovovaní nových členov vášho klubu. Ako líder klubu môžete oslovovať podnikateľov vo vašom okolí osobne alebo prostredníctvom získaných kontaktov a odporučiť im členstvo vo vašom klube. Rovnakú úlohu môžete dať aj ostatným členom vášho klubu, no gro komunikácie s potenciálnymi záujemcami zostáva stále na vás.

Školenie nových členov

Nový člen vášho podnikateľského klubu nepotrebuje poznať žiadne BOZP ani odborné postupy, no musí perfektne ovládať chod vašich stretnutí a pravidlá, ktoré na nich ostatní členovia dodržiavajú. Môžete sa s ním stretnúť aj mimo raňajok a oboznámiť ho s tým, ako najlepšie zapadne do kolektívu podnikateľov vo vašom klube.

Tvorba programu

Na vaše stretnutia môžete pozvať zaujímavého hosťa, prebrať aktuálne daňové či reklamné postupy a témy, iniciovať spoluprácu medzi členmi klubu alebo im odporučiť event, ktorý môžete všetci spoločne navštíviť. Líder je skrátka zodpovedný za celý chod klubu a rozdeľovanie „úloh“ pre ostatných členov.

Spolupráca s inými klubmi

Skontaktujte sa s lídrom iného raňajkového klubu a konzultujte spolu prípadnú spoluprácu alebo odporúčania pre prácu s jednotlivými členmi. Každý líder je jedinečná osobnosť, ktorá prinesie do svojho klubu niečo originálne. Môžete si podobné nápady vymieňať a priniesť tak do vášho klubu novú pridanú hodnotu.

Chcete vlastný klub?

Neváhajte nás kontaktovať. Radi vám predstavíme možnosti založenia vášho vlastného podnikateľského klubu vo vašom regióne, všetky výhody, ktoré z toho plynú a aj podmienky spolupráce. Tešíme sa na vás!